Plakaty muzyczne na wakacjach

Seria plakatów muzycznych na wakacjach od Sławomira Koteckiego Mino

Sławomir Kotecki Mino, multikulturowy architekt na co dzień zamieszkujący Poznań, postanowił tchnąć więcej życia i kolorów odświeżając grafiki zespołów takich jak Led Zeppelin, AC/DC, Motorhead i Black Sabbath. A może lepiej napisać, że wysłał ich plakaty na wakacje? Zresztą, zobaczcie sami 🙂

Czasy dzieci kwiatów to nie tylko wolność, miłość i feeria barw. W opozycji do hipisowskiej kultury stali konserwatyści. Pojawiła się też jednak nowa grupa społeczna, która była w kontrze do zastałej rzeczywistości. Mrok, ciężkie brzmienia, skóra, ćwieki, a przede wszystkim sprzeciwianie się ówczesnym autorytetom i dążenie do niezależności osobistej to cechy charakterystyczne metalowców. Kolor czarny to najbardziej rozpoznawalny znak tej subkultury. Miał on kontrastować, odróżnić od reszty i mówić o ich indywidualności. Sławek stwierdził, że w obecnych czasach nie ma już takiej potrzeby, a grafice metalowej przydałby się relaks i odrobina dystansu 😉 W serii metalowych plakatów na wakacjach postawił na zabawę perspektywą i kolorami. Na każdej grafice artysta użył motywu symbolizującego dany zespół, ale pojawił się on w całkiem nowej odsłonie. Widać to zwłaszcza przy plakacie Motorhead. Cukierkowy nastrój, góry, słońce i szaleństwo, a w tym wszystkim logo zespołu.

Sławek ma korzenie polsko‐ekwadorskie. Urodził się w Ekwadorze, tam też rozpoczął edukację wczesnoszkolną. Po drodze mieszkał jeszcze we Francji, a finalnie zakotwiczył w Polsce. Zróżnicowane środowiska wpłynęły na jego kreatywność, co zaowocowało również decyzją o studiach projektowych. Obecnie prowadzi pracownię MRSatelier.

 

PUBLIKACJE

SPRZEDAŻ PLAKATÓW POD LINKIEM

https://www.etsy.com/pl/shop/MRSatelier?ref=search_shop_redirect

Categories
Grafiki